درباره من

Biography

فاطمه توازنی‌زاده

نويسنده‌مدرس

مربی يوگا و مدیتیشن

مدرس مجموعه دوره‌های سوریایوگا

عضو هيئت تحريريه‌ی مجله دانش‌ يوگا

كتاب: رنگين‌كمان‌ زندگی

(هاتايوگا برای نوزادان)

چگونه به حفظ سلامت و تعادل چاكراهای كودک خود كمک كنيم

 

داستان ورود من به جهان يوگا از اوايل دهه‌‌ی ۸۰ شمسی آغاز شد. اما پيش از آن در رشته‌‌ی گرافيک‌ رايانه تحصيل كردم. نخستين پرتوهای يوگا در همان دوران بر زندگی‌ام تابيد. ذهن و انديشه‌‌ام را به درخشش خود آراسته كرد. تا اينكه در اوايل دهه‌‌ی ۹۰ تصميم گرفتم در مسير يوگا شاگردی هميشگی باشم. در اين راستا تمرينات روزانه‌‌ی يوگايی‌ام را با جديت بيشتری انجام می‌دادم و سرانجام در سال ۱۳۹۷ پس از چند سال كوشش بی‌وقفه، گواهی‌نامه‌ی مربی‌گری يوگا را از فدراسيون ورزش‌های همگانی دريافت كردم.

دریافت مدرک یوگاآلاینس دستاورد دوم من از جهان یوگا بود.

و همچنین افتخار شاگردی استاد موحدی، مدیر مسئول مجله‌ی تخصصی دانش یوگا را داشتم. و دوره‌های مدیتیشن پیشرفته را در کنار ایشان آموختم.

در زمستان سال ۱۴۰۲ افتخار دریافت مدرک «طراحی تمرین یوگا» از دانشگاه شهید بهشتی نصیبم شد. و توانستم تمرینات یوگا و مدیتیشن‌ام را به تمرین‌های سطح یک جهانی ارتقا دهم.

من، مراقبه و نوشتن

اولین نشانه‌های درونی‌ام در ارتباط با نوشتن زمانی آشکار شد که در جریان تمرینات مراقبه‌ای بودم. مراقبه مرا با عمیق‌ترین لایه‌های درونم آشنا کرد. دانستم که نوشتن قطعه‌ای از پازلِ «من» است که مرا کامل‌تر می‌کند.

با یوگا توانستم خودم را کنکاش کنم. یوگا همان تمامیتی‌ست که تار و پود الگوی زندگی‌ام را ساخت. همان یکپارچگی درونی‌ای که لمس‌اش کردم. یوگا مسیر رسیدن به نقطه‌ی تلاقی نیروهای درونی و بیرونی‌ام شد. با یوگا هویت‌ام را یافتم. خودِ واقعی‌ام شدم.
یوگا اشتیاقِ اکتشافِ همیشگی را در من شعله‌ور کرد. با نوشتن تنها نیستم. نوشتن مشعلی‌ست که در تاریکیِ مسیر این اکتشاف در دست دارم.
روزی که نوشتن را آغاز کردم، فهمیدم که نوشتن، هم سکوت است و هم گفتگو، هم طوفان است و هم آرامش. نوشتن مراقبه است‌. نوشتن خودِ رهایی‌ست.
با یوگا قلمرو درونی‌ام را یافتم و نوشتن سبب استقرار همیشگی‌ام در آنجا شد.

زندگی من در جهان‌ يوگا از شاگردی تا مربی‌گری آغاز شد و از مربی‌گری‌ تا هميشه شاگردی باقی خواهد‌ ماند.

علاقه‌‌ام به يوگای كودک انگيزه‌ای شد برای نگارش كتاب «رنگين‌كمان‌ زندگی»

کتاب رنگین‌کمان‌ زندگی فرزند نیروی حال است. یک رخداد زیبای درونی؛

انرژی‌ای که از کنترل خشمی بزرگ پدید آمد و رنگین‌کمان‌ زندگی نامیده شد.

🕉

باری خود را خدمت‌گزار يوگا می‌دانم و می‌كوشم در همه‌حال يوگا را زندگی كنم. قلم‌ام نيز اغلب در همين راستا متمايل به نوشتن است.

تدریس رؤیای کودکی‌ام است. یوگا مرا به نوشتن پیوند داد و من مشتاقم تجربه‌ی زیسته‌‌ام را در این مسیر با دیگران به اشتراک بگذارم. مشتاقم دانسته‌های یوگایی‌ام را از طریق نوشتن تدریس کنم. می‌کوشم با برگزاری دوره‌ها و وبینار‌های آموزشی‌ در این راستا گام بردارم.

در حال حاضر با مجله‌‌ی دانش‌ِ يوگا كه تنها مجله‌‌ی تخصصی در حوزه‌‌ی يوگاست، همكاری می‌كنم و می‌كوشم هرماه یادداشت یا مقاله‌ای بنویسم كه شايسته‌‌ی دانش‌ يوگا باشد.

سبک يوگای مورد علاقه‌‌ام «ساتياناندا» و «یین‌یوگا» است و در جلسات آنلاين این دو سبک را آموزش می‌دهم.